Usługi

...czyli w czym Ci pomożemy.

(...) To, co cenię podczas dotychczasowej naszej współpracy to ogromna kreatywność i wsparcie podczas tworzonych projektów. Od razu widać, że firma jest nastawiona na stałą i uczciwą współpracę. (...) Michał Górski Atleta Radom

Dziękując za udaną i owocną współpracę, przekazuję wyrazy uznania za profesjonalizm i zaangażowanie w powierzone Firmie zadania oraz wszelką okazaną mi pomoc. Tomasz Majewski Mistrz Olimpijski

Bardzo serdecznie dziękuję za udaną i owocną współpracę. Firma wykazała się niezwykłą kreatywnością oraz bardzo poważnym, solidnym i rzetelnym podejściem do powierzonego Jej zadania.Piotr Małachowski v-ce Mistrz Olimpijski

(...) Pasję, zapał i entuzjazm można dostrzec w każdej realizacji CUBE MEDIA, co niewątpliwie przekłada się na podejście tego młodego i bardzo energicznego zespołu do pracy, oraz w konsekwencji na całokształt współpracy. (...) Marcin Misztal TRO MEDIA SA

Domeny internetowe

  rejestracja odnowienie
Domena .pl 50 PLN 100 PLN
Funkcjonalne (.com.pl, .net.pl, .org.pl) 30 PLN 80 PLN
Regionalne (.waw.pl, .radom.pl, .elk.pl itp.) 25 PLN 80 PLN
Globalne (.com, .net, .org) 60 PLN 60 PLN
Europejskie (.eu) 50 PLN 50 PLN

 

Domeny rejestrowane są zgodnie z regulaminem NASK dostępnym pod adresem http://www.dns.pl/regulamin.html

Internet to najbardziej zacny wynalazek ludzkości. Oczywiście można na ten temat podejmować rozmaite dyskusje, bowiem równie ważne jest dla nas pismo, ważne są komputery, bo bez nich sam internet nie miałby absolutnie żadnego znaczenia. Nie niej na pewno należy siec internetowa postrzegać jako genialny wynalazek ułatwiający życie ludziom i wprowadzający człowieka w nową erę. Dzięki internetowi i komputerom każdy z nas ma dostęp do nieograniczone wiedzy, możemy się bez przeszkód komunikować z najbardziej oddalonym zakątkami świata. Mało kto w tym wszystkim dostrzega znaczenie adresów internetowych. A wspomniane domeny mają kolosalne znaczenie da ładu i porządku w systemie internetowym. Domeny mają znaczenie dla użytkowników internetu oaz tych wszystkich, którzy z owymi użytkownikami chcą mieć kontakt. Na łamach naszego serwisu będziemy starali się opowiedzieć o owym znaczeniu domen dla rozwoju świata. Udzielmy też kilku konkretnych rad dotyczących tego, na co zwracać uwagę kupując domeny pod budowę stron internetowych.

Gdzie i jakie domeny kupować

Domeny internetowe mają ogromne znaczenie dla rozwoju sieci. Domeny, to inaczej adresy stron internetowych, to, co mamy zazwyczaj w pasku na górze przeglądarki internetowej. Domeny wpisujemy w owy pasek by trafić na konkretną stronę.
Domeny internetowe zawsze są sprzedawane przez jedna firmę, chodzi o światowy koncern pod nazwą NASK, on chroni autentyczność adresów i ich unikatowość, żeby się nie okazało, że dwie różne osoby mają prawa do tego samego adresu... wtedy doszłoby do ie lada bałaganu. Nie mniej bezpośrednio od NAKS-a nie kupujemy adresów, zazwyczaj są to pośrednicy, czyli wyspecjalizowane firmy z sektora IT, takie jak NetArt, czy Home. To za pośrednictwem tych firm możemy zamawiać domeny i u nich opłacać abonament związany z korzystaniem z danego adrsu przez rok.
Jeszcze inna formą nabycie domeny internetowej jest giełda domen lub jak kto woli – aukcje internetowe. Warto korzystać z takich możliwości, nawet wtedy, gdy konkretnie interesujące nas domeny są nieco droższe. Bowiem najczęściej jest tak, że owe domeny są stare, a to z kolei jest świetną sprawa gdy mówić o promowaniu owej domeny. Starsze adresy są milej widziane przez automaty Google kiedy zaczynamy pozycjonować dany adres, a to z kolei przekłada się na skuteczność akcji reklamowych i na dużą ilość klientów. Na pewno nie można zaniedbać tej wiedzy.
Przy tym warto również wziąć pod uwagę fakt, że często takie domeny internetowe były już wczesnej pozycjonowanie i mają dużą wartość przez wgląd na ogromną ilość linków kierujących na łamy danego serwisu (tudzież jak kto woli – adresu). Warto więc szukać i zamawiać adresy u indywidualnych sprzedawców. To może być bardziej opłacalne, niż korzystanie z usług oficjalnych pośredników.

Reklama tylko profesjonalna

Domeny i strony internetowe... tych w sieci są miliony, może nawet miliardy. Od serwisów informacyjnych, po sklepy internetowe blogi. Dla każdego coś się znajdzie, ale wszyscy musimy sobie uświadomić kilka bardzo znaczących faktów w tej dziedzinie. Chodzi nam tutaj przede wszystkim o samo znaczenie domeny w internecie. Wiemy doskonale, ze same adresy i strony nic nie znaczą, żeby zaistnieć należy podjąć szeregu działań związanych ze skutecznym marketingiem i dobra promocją. Wbrew opinii nie jest to takie łatwe. Na pewno wysyłając naszym znajomym linki na maila nie uzyskamy zadowalających wyników. Dodawanie adresu do katalogów także nie jest najlepsza metoda. Niestety reklamowanie domeny wymaga zgoła odmiennej wiedzy i podejścia. Wymaga profesjonalizmu.
Skuteczny marketing może się odbywać na kilka różnych sposobów. W dużej mierze jest to uwarunkowane rodzajem reklamowanego serwisu, przedmiotu promocji – usługi lub innego rodzaju oferty. Najlepszą formę reklamy na pewno wybiorą nam specjaliści, którzy od lat działają w branży internetowej i na ten temat są wstanie nam powiedzieć dosłownie wszystko.
My ze swojej strony najbardziej zachęcamy, by domeny – czyli adresy internetowe – pozycjonować. Co to oznacza? Chodzi tutaj o to, by nasz serwis był wskazywany przez najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe. Dla przykładu: internauta wpisując w okno wyszukiwarki hasło „domeny” liczy na to, ze trafi na stronę, która będzie informowała, czym owe domeny są i która będzie owymi adresami internetowymi handlowała. Naturalnie nikt nie będzie szukał na którejś z kolei stronie odsłon ciekawej oferty, z reguły jest bowiem tak, że dany internauta ogląda tylko serwisy z czołówki wyświetleń. Toteż należy robić wszystko, by nasz serwis tam się właśnie znajdował – na pierwszej stronie odsłon i to najlepiej w najwyższych pozycjach. Na tym właśnie polega pozycjonowanie – budowanie siły danej domeny, by ta pojawiała się na najwyższym miejscu w wynikach wyszukiwania.
Są naturalnie i inne rodzaje reklamy, ale te pozostałe na pewno są mniej skuteczne. Nie będziemy jednak im umniejszać i o nich wspomnimy. Dobrze jest umieszczać linki na różnego rodzaju forach, czyli tam, gdzie internauci szukają informacji na temat produktu oferowanego przez nasz serwis. Niekiedy wrzucanie nazwy domeny na takich forach jest niezgodne z regulaminem, wielu jednak administratorów na to pozwala, a to bardzo ciekawy sposób na zainteresowanie maniaków sieci.
Inną formą promocji jest kampania linków sponsorowanych oferowana przez koncern Google. Niestety to kampania dość kosztowna i nie zawsze przynoszącą stosowne efekty. W ten sposób jednak domeny mogą się zacząć pokazywać internautom i przyzwyczajać ich do naszej obecności na rynku. To sprawia z kolei, że niekiedy warto w linki sponsorowane inwestować, wzmacniają one bowiem pozycje naszej domeny i jeśli ona wskazuje nazewnictwo naszej firmy, to może się okazać, że będzie to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.
Klasyczna, trochę zapomniana, aczkolwiek wciąż świetną formą reklamy jest baner. Tutaj można to być zwykłe obrazki w postaci gifów, mogą to być banery budowane w pięknej technologii flash. Pamiętajmy jednak, by grafik nie pominął w takim banerze nazwy domeny, jaką reklamujemy, bowiem same w sobie banery nie zawsze zachęcają do kliknięcia w nie, natomiast pojawiająca się nazwa domeny niekiedy intryguje i zachęca d odwiedzenia danego portalu. To zabieg czysto psychologiczny, nie miej ważny i istotny.

Kto ma pilotować kampanię

Jak już wspominaliśmy, same domeny i strony internetowe niewiele dają, jeśli nie popiera się tego stosowną reklamą. Pisaliśmy też o rodzajach reklamy, jaka jest w stanie skutecznie promować dane domeny, nie mniej nie wspominaliśmy, że tego typu pracami powinni się zajmować fachowcy z branży. Oczywiście samo pozycjonowanie z założenia nie jest trudne. Nie mniej jakikolwiek błąd, nawet ten najmniejszy może sprawić, że strona dostanie filtr i będzie pomijana przez wyszukiwarki internetowe w wynikach wskazań. Dzieje się tak, gdy koncern Google uzna, iż pozycjonowanie odbywa się wbrew ustalonym zasadom etyki internetowej. Dlatego tez lepiej to powierzyć profesjonaliście. W przeciwnym razie domeny mogą wiele stracić, w zasadzie adres internetowy z filtrem jest bezużyteczny, a nie zawsze możemy sobie pozwolić na to, by kupić nowy. I nie chodzi już tutaj tylko o kwestią kasy, bo akurat domeny internetowe drogie ie są, ale o samą nazwę – bo najczęściej używamy takiej, na jakiej najbardziej nam zależy.
Jak znaleźć profesjonalne firmy? Te się dość mocno reklamują w sieci szukając klientów. Na pewno korzystając w wyszukiwarek nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego kontrahenta. A znaleźć go warto, bo wszystkie domeny w internecie wymagają dobrej reklamy i wymagają zainteresowania. Przynosić dochody domeny i strony internetowe mogą tylko wtedy, gdy są dobrze promowane i często odwiedzane przez internautów. W innym przypadku nie ma żadnych szans na sukces.

Jak widać, domeny mają ogromne znaczenie dla portalu internetowego, do tego wszystkiego warto też dodać, że im łatwiejszy adres internetowy, im łatwiejsze do zapamiętania nazwa domeny, tym większe szanse, że nasz portal przyjmie się w internetowej społeczności. Jak zwykle w tej kwestii decydują niuanse i można przytaczać tutaj setki rozmaitych przykładów i uwarunkowań. Naturalnie nie sposób teraz o tym wszystkim napisać, powstają o tym nawet specjalistyczne książki, a my na łamach naszego serwisu nie jesteśmy nawet w stanie tego wszystkiego tutaj wyłożyć. Nie mniej wszyscy musimy wiedzieć - bez względu na naszą miłość bądź nienawiść do internetu – że domeny to klucz do sukcesu. Ale klucz, który wymaga wprawnej ręki, czyli osób, które będą potrafiły z danym adresem internetowym zrobić coś sensownego.
Oczywiście adresy mają kolosalne znaczenie dla wielu przedsięwzięć. Trzeba jednak sobie uświadomić, że powielanie pomysłów w sieci się nie sprzedaje tak bardzo, ja byśmy chcieli. Ci, którzy są pierwsi zawsze wygrywają. Toteż najlepiej inwestować jest w takie domeny i takie przedsięwzięcia w sieci, które nawiązują do nowatorskich propozycji, to takie przynoszą największe profity pomysłodawcom.

Wielokrotnie pytano nas, czy warto kupować domeny na aukcjach internetowych, często za bardzo duże kwoty pieniędzy. Trudno tak jednoznacznie powiedzieć, bo nawet fajna nazwa niekiedy nic nie będzie znaczyła dla wyszukiwarek internetowych. Jeśli dany adres jest zafiltrowany, to będzie bezwartościowy i nie warto w takowy inwestować. Jeśli jednak będziemy mieli okazję nabyć adres, który był przez długie lata pozycjonowany, to na pewno warto się takiemu przyjrzeć i w niego zainwestować. Trzeba jednak mieć na względzie pewną rzecz: nie wszystkie firmy zajmujące się marketingiem internetowym chcą promować domeny, które wcześniej były pozycjonowane. To bardzo ryzykowane zajęcie, nigdy bowiem nie wiadomo, jak na to zareaguje Google, a jeśli nagle adres zostanie zablokowany wobec wyszukiwarek, to na pewno klient nie będzie zadowolony. Dlatego kupując domeny na giełdach warto zapytać się o konkretne nazwy fachowców. Niech nam doradza ci, którzy w tej branży są specjalistami.